27 Temmuz 2011 Çarşamba

Ağustos böceği ve yalan dünya !        Bir ağustos böceği doğmadan önce toprağın altındaki bir larva da ortalama 12 yıl bekler. Gelişimini tamamladıktan sonra yeryüzüne çıkarak şarkı söylemeye başlar. Şarkı söyleyen yalnızca erkek ağustos böceğidir. Çünkü dişi, en güzel şarkıyı söyleyeni kendine eş seçecek ve çiftleşecek tir.  Çiftleştikten kısa bir süre sonra da erkek ağustos böceği ölecektir dolayısıyla hiç bir zaman kış mevsimini göremeyecek ve karıncadan da yiyecek istemeye ihtiyaç duymayacaktır. Aksine cansız bedeni kışın ziyafet çekilmek amacıyla karıncalar tarafından yuvalarına kaldırılacaktır.

Buyrun bakalım; yalanlarla büyüyoruz!22 Temmuz 2011 Cuma

aksiyomlu aksiyon

Bazen düşünüyorum;

Öklid'in geometri aksiyomu var ya hani: ''Ayni şeye eşit olan şeyler birbirlerine de eşittirler.''

Sonra aklıma geliyor; cennet de tanrı'ya eşit, cehennem de tanrıya eşit. Bu durumda cennet eşittir cehennem demek mi oluyor? Yoksa ikisini aynı anda beraber mi yaşıyoruz? Mesela akıl cennet iken yürek cehennem ya da yürek cehennem iken akıl cennet mi oluyor? 

Çocukken söylerlerdi ya hani sağ omuzdaki melek sevapları sol omuzdaki melek günahları. Sağdakinde hare soldakinde kırmızı taç. Gördün mü ikisi de birbirine eşit ikisi de sende. 

Aynı anda yaşıyoruz aynı anda ne daha iyiyiz ne daha kötü ortalardayız hep bir orada bir burada yakar top misali tanrılar arası oynuyoruz; hop vuruldum! cennet geldi bana cehennem sıyırdı geçti :)